Jak se pytluje slad, základ nejen českého piva? (Případová studie)

SLADOVNY SOUFFLET ČR, a.s, člen francouzské zemědělsko-potravinářské skupiny GROUPE SOUFFLET, jednoho z největších výrobců a  prodejců sladu na světě, se z důvodu zvýšení kapacity a zkvalitnění služeb v pytlovaném sortimentu rozhodli do výrobního závodu v Prostějově  pořídit novou pytlovací a balící linku.

SLADOVNY SOUFFLET ČR, a. s. se s roční výrobní kapacitou 350  000 t  podílejí na produkci sladu v České republice přibližně 65 %. K odběratelům SLADOVEN SOUFFLET ČR patří většina domácích pivovarů a přibližně dvě třetiny produkce směřuje na zahraniční trhy.

EKOBAL s.r.o. ve spolupráci s italským partnerem spol. BL Bag Line , instalovala pytlovací a balicí linku.  Jak to nyní vypadá se můžete podívat na fotografiích níže.

BL Bag Line byla vždy lídrem v oblasti výroby plnících a vážících  zařízení a od roku 1980 firma vyrábí automatické i poloautomatické pytlovací stroje s inovativními řešeními. V důsledku toho tato společnost neustále roste.

SPECIFIKACE A POPIS PROJEKTU

Předmětem technického zadání bylo zkonstruování, instalace a zprovoznění nového pytlovacího stroje s transportními pásovými dopravníky, které v jedné větvi navazují na (ruční) paletizaci s ovinovacím strojem, která byla také dodána společností EKOBAL s.r.o., a druhá větev pásových dopravníků dopravuje napytlované zboží na volně loženou nakládku (kamionová a vlaková doprava).

Pytlování sladu je zajištěno pytlovacím poloautomatickým strojem BL-OMS s ručním nasazováním  jutových pytlů s automatickým navažováním. Pytel je obsluhou  ručně nasazen na plnící násypku (hubici) kde je upevněn pomocí elektro-pneumatických čelistí. Nad plnící násypkou (hubicí) je umístěna váha, po naplnění přesně naváženou dávkou je pytel automaticky spuštěn na odváděcí pásový dopravník a zaveden do automatického šicího stroje německé společnosti UNION Special. Pytel uzavřený sešitím dále putuje po pásovém dopravníku dle potřeby buď na paletizaci s ovinovacím strojem WMS nebo přímo do nákladního auta, železničního vagonu či námořního kontejneru.

Samozřejmostí je odsávací systém celé linky, napojený na odsávací systém výroby, který zabraňuje úniku přebytečného prachu do okolí a chrání mechanické díly od znečištění prachem.

Díky investicím do moderních technologií jsou Sladovny Soufflet ČR, a.s. schopni plnit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků, a to při přísném dodržování mezinárodních standardů norem ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001.