Aktuality

ANTIBAKTERIÁLNÍ OBAL

EKOBAL  zařadil do své nabídky fólie a hotové sáčky z antibakteriální LDPE fólie od výhradního výrobce pro český trh.

Do kategorie aktivních materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami patří obaly s aktivní antimikrobiální funkcí. Sem patří zejména LDPE polymerní fólie s přídavkem antimikrobiálního přípravku. LDPE je semikrystaliský termoplast ze skupiny polyolefinů. Nízkohustotní polyetylen vzniká radikálovou polymerací a je vyráběn za vysoké teploty 200°C a vysokého tlaku 150 – 300 MPa. Nejoblíbenější aplikací LDPE je fólie a z ní vyráběné pytle, sáčky, balicí materiál, zemědělské přikrývky a mnoho dalších výrobků pro každodenní použití.

MAGNETA ISM - profesinální impulsní svařování

Svařovací kleště, impulsní svářečky a průběžné svářečky jsou zařízení na výrobu a uzavírání samostatných sáčků nebo sáčků vytvořených řezacím zařízením z termoplastických fólií – PE, PP, PVC a dalších laminátů. Neprodyšný svar je vytvořen pomocí odporového pásku, který se vlivem průchodu elektrického proudu zahřeje na teplotu potřebnou ke svaření fólie. Doba žhavení odporového pásku je nastavitelná časem podle tloušťky svařovaného materiálu. Impulsní svářečky svařují pomocí elektrického impulsu vyvolaného stisknutím rukojeti svařovacích čelistí. Dochází zde ke krátkodobému zahřátí topného drátu, roztavení PE fólie a po jejím okamžitém ztuhnutí je sáček zataven a uzavřen.

AGRO sezóna 2021 začíná

Agro fólie AGRISPINFLEX je materiál vyráběný technologií vyfukování a vyznačuje se vysokou pevností a odolností proti proražení. Vhodný pro balení kulatých i hranatých balíků. Díky technologii výroby má fólie vysokou průtažnost a umožňuje tak bezproblémovou aplikaci a pomáhá zajistit rovnoměrný tvar balíků s dlouhodobou trvanlivostí. 

Snižování nákladů na balení pomocí testovacích zařízení

Při hledání úspor v rámci balení doporučujeme kompletní analýzu stávajícího nebo budoucího balicího procesu. Vývoj technologie výroby nových balicích fólií zajišťuje lepší parametry s poloviční tloušťkou, než tomu bylo před několika lety. Různé obalové materiály mají také různé vlastnosti a jejich vhodnou kombinací je možné dosáhnout úsporného efektu.

Roping - vytváření provázku fólie dole u palety

Shrnutí okraje fólie do provázku zajistí vyšší pevnost přibalení zboží k paletě při současném zachování prostoru v paletě pro průchod světelných paprsků čidel detekujících paletu v automatických skladech či vidlí paletových vozíků.

Potenciál vysoko-průtažných stretch fólií

Problémy spojené s předimenzovanou fólií na ovinovacím stroji jsou již notoricky známé a jsou detekovatelné na první pohled. Taková fólie se velice často trhá a jen těžko byste s takovou fólií kontinuálně balili.

Dynamické testování obalů a balení

Poslední desetiletí jsme svědky nebývalého růstu produkce a spotřeby zboží  a to nejen oblastí  tradičně spojených s vyspělou průmyslovou výrobou, ale i dalších, které mění měřítka obchodu na skutečně celosvětově globální úroveň.

Případová studie: Modernizace balení v Union Lesní bráně

Společnost Union Lesní brána, a.s., nejstarší český výrobce minerálních izolačních materiálů, modernizoval proces paletového balení. Důvody jsou prosté a stejné jako u většiny výrobních firem – nedostatek zaměstnanců, navýšení výrobní kapacity, zvýšení kvality balení, a hlavně snížení nákladů na balení.

Podívejte se na naši případovou studii.

Elektronické aukce na obalový materiál v praxi

Elektronické aukce, zkráceně „e-aukce“, je internetová forma výběrového řízení na dodavatele, jejichž cílem je snižování provozních a režijních nákladů na balení. Celý proces se odehrává v internetovém aukčním systému.