Aktuality

Tóny pro značky, které mají v Česku zvuk

Ve středu 18. září naše značka, jako jedna z top značek na českém trhu, slavnostně obdržela cenu Czech Superbrands 2019 – ocenění, jež se předávalo v rámci galavečera Czech Superbrands 2019 Tribute Event, který se konal v budově Národního muzea v Praze.

Nahrazování pracovní síly stroji: Jednoduchý výpočet návratnosti i pro neekonomy

Setrvávající nedostatek lidí na trhu práce nutí firmy lidskou činnost nahrazovat stroji. Proto přicházíme s jednoduchým výpočtem ekonomické efektivnosti i pro neekonomy. Tímto rychlým výpočtem zjistíte, jak výhodná může být změna z ručního balení na strojní. Jinak řečeno, spočítáte návratnost vložených prostředků do případné koupě balicího stroje.

Nakupujte po svém bez plastu? Fejk.

S ohldem na to, že se 100% slučuji s názorem p.Vlada Volka z Obalové asociace SYBA, a jedná se o názornou ukázku lživého marketingového mixu, jenž opovažuji za nebezpečný. Považuji za povinnost šířit informace, týkající se obchodní politiky, která není založena na faktech a pravdivých základech. 

Případová studie: Zentiva balí, valí a kontroluje automaticky

Zentiva k.s., náš největší výrobce léčiv s více jak 2500 zaměstnanci po celé Evropě, zautomatizovala proces paletového balení. Důvody jsou prosté a stejné jako u většiny výrobních firem: nedostatek zaměstnanců, navýšení výrobní kapacity, zvýšení kvality balení a také ekonomický tlak. Jak je složité automatizovat výrobu léčiv? Podívejte se na naší případovou studii.

Jsou bioplasty opravdu BIO?

Bioplasty jsou často prezentovány jako materiál budoucnosti, který nezatěžuje životní prostředí a šetří primární surovinové zdroje. Jaká je ale realita?

Jak se pytluje slad, základ nejen českého piva? (Případová studie)

SLADOVNY SOUFFLET ČR, a.s, člen francouzské zemědělsko-potravinářské skupiny GROUPE SOUFFLET, jednoho z největších výrobců a  prodejců sladu na světě, se z důvodu zvýšení kapacity a zkvalitnění služeb v pytlovaném sortimentu rozhodli do výrobního závodu v Prostějově  pořídit novou pytlovací a balící linku.

Povrchové napětí nepodceňujte

Potíže s adhezí na plastových materiálech jsou mezi odborníky známé. Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku adheze, je třeba, aby např. inkoust přilnul dokonale k danému povrchu. Přilnavost či smáčivost povrchu je závislá na veličině, kterou nazýváme povrchové napětí neboli povrchová energie. To je dáno molekulární a krystalickou strukturou povrchu materiálů, jejíž hodnota fyzikálně předurčuje, která látka kterou smáčí. 

Czech Superbrands 2019 pro EKOBAL

Společnost EKOBAL, přední výrobce balicí techniky a materiálů a poskytovatel odborného poradenství v oblasti bezpečnosti a stability palet, získala prestižní ocenění Business Superbrands 2019. O udělení tohoto titulu rozhodla v rámci vícekolového výběrového řízení, vycházejícího z obchodních výsledků, odborná komise Business Brand Council složená z expertů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Posuzovány byly parametry jako povědomí o značce, budování brandu, inovace či prestiž.

Ekobal balí v novém - redesign webu

Vyzkoušejte hlavně vy. V souvislosti s 25. výročí od založení společnosti, jsme pro Vás během září spustili nové webové stránky, které odráží nové trendy, jsou více interaktivní a přizpůsobené prohlížečům chytrých telefonů. Pro uživatele přátelštější a přehlednější.

 

Už čtvrt století je EKOBAL s Vámi

Společnost EKOBAL oslavila dvacáté páté výročí svého založení 14. června ve Žlutých lázních v Praze. Do Podolí se kromě zaměstnanců a jejich partnerů vydalo 280 hostů z několika desítek společností.