Aktuality

Back to the ... PF 2023

V roce 2023 společnost EKOBAL s.r.o. oslaví již 30 let existence na českém trhu.

Dovolte nám tentokrát netradičním video přáním našich zaměstnanců zavzpomínat na pár historických milníků, kterými jsme si museli všichni projít. 

Připomenout si, že každá doba přináší nejen překážky, ale i nečekané radosti.

Tak ať nám příští rok přinese více radostí, úspěchů, pocitů štěstí a hlavně bezpečí.

Přejeme Vám z celého srdce krásný a pohodový příští rok a děkujeme všem za podporu.

Bez Vás bychom to sami nezvládli !

Děkujeme

EKOBAL s.r.o.

ANTIBAKTERIÁLNÍ OBAL

EKOBAL  zařadil do své nabídky fólie a hotové sáčky z antibakteriální LDPE fólie od výhradního výrobce pro český trh.

Do kategorie aktivních materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami patří obaly s aktivní antimikrobiální funkcí. Sem patří zejména LDPE polymerní fólie s přídavkem antimikrobiálního přípravku. LDPE je semikrystaliský termoplast ze skupiny polyolefinů. Nízkohustotní polyetylen vzniká radikálovou polymerací a je vyráběn za vysoké teploty 200°C a vysokého tlaku 150 – 300 MPa. Nejoblíbenější aplikací LDPE je fólie a z ní vyráběné pytle, sáčky, balicí materiál, zemědělské přikrývky a mnoho dalších výrobků pro každodenní použití.

MAGNETA ISM - profesinální impulsní svařování

Svařovací kleště, impulsní svářečky a průběžné svářečky jsou zařízení na výrobu a uzavírání samostatných sáčků nebo sáčků vytvořených řezacím zařízením z termoplastických fólií – PE, PP, PVC a dalších laminátů. Neprodyšný svar je vytvořen pomocí odporového pásku, který se vlivem průchodu elektrického proudu zahřeje na teplotu potřebnou ke svaření fólie. Doba žhavení odporového pásku je nastavitelná časem podle tloušťky svařovaného materiálu. Impulsní svářečky svařují pomocí elektrického impulsu vyvolaného stisknutím rukojeti svařovacích čelistí. Dochází zde ke krátkodobému zahřátí topného drátu, roztavení PE fólie a po jejím okamžitém ztuhnutí je sáček zataven a uzavřen.

AGRO sezóna 2021 začíná

Agro fólie AGRISPINFLEX je materiál vyráběný technologií vyfukování a vyznačuje se vysokou pevností a odolností proti proražení. Vhodný pro balení kulatých i hranatých balíků. Díky technologii výroby má fólie vysokou průtažnost a umožňuje tak bezproblémovou aplikaci a pomáhá zajistit rovnoměrný tvar balíků s dlouhodobou trvanlivostí.