Aktuality

Případová studie: Zentiva balí, valí a kontroluje automaticky

Zentiva k.s., náš největší výrobce léčiv s více jak 2500 zaměstnanci po celé Evropě, zautomatizovala proces paletového balení. Důvody jsou prosté a stejné jako u většiny výrobních firem: nedostatek zaměstnanců, navýšení výrobní kapacity, zvýšení kvality balení a také ekonomický tlak. Jak je složité automatizovat výrobu léčiv? Podívejte se na naší případovou studii.

Jsou bioplasty opravdu BIO?

Bioplasty jsou často prezentovány jako materiál budoucnosti, který nezatěžuje životní prostředí a šetří primární surovinové zdroje. Jaká je ale realita?

Jak se pytluje slad, základ nejen českého piva? (Případová studie)

SLADOVNY SOUFFLET ČR, a.s, člen francouzské zemědělsko-potravinářské skupiny GROUPE SOUFFLET, jednoho z největších výrobců a  prodejců sladu na světě, se z důvodu zvýšení kapacity a zkvalitnění služeb v pytlovaném sortimentu rozhodli do výrobního závodu v Prostějově  pořídit novou pytlovací a balící linku.

Povrchové napětí nepodceňujte

Potíže s adhezí na plastových materiálech jsou mezi odborníky známé. Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku adheze, je třeba, aby např. inkoust přilnul dokonale k danému povrchu. Přilnavost či smáčivost povrchu je závislá na veličině, kterou nazýváme povrchové napětí neboli povrchová energie. To je dáno molekulární a krystalickou strukturou povrchu materiálů, jejíž hodnota fyzikálně předurčuje, která látka kterou smáčí. 

Czech Superbrands 2019 pro EKOBAL

Společnost EKOBAL, přední výrobce balicí techniky a materiálů a poskytovatel odborného poradenství v oblasti bezpečnosti a stability palet, získala prestižní ocenění Business Superbrands 2019. O udělení tohoto titulu rozhodla v rámci vícekolového výběrového řízení, vycházejícího z obchodních výsledků, odborná komise Business Brand Council složená z expertů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Posuzovány byly parametry jako povědomí o značce, budování brandu, inovace či prestiž.

Ekobal balí v novém - redesign webu

Vyzkoušejte hlavně vy. V souvislosti s 25. výročí od založení společnosti, jsme pro Vás během září spustili nové webové stránky, které odráží nové trendy, jsou více interaktivní a přizpůsobené prohlížečům chytrých telefonů. Pro uživatele přátelštější a přehlednější.

 

Už čtvrt století je EKOBAL s Vámi

Společnost EKOBAL oslavila dvacáté páté výročí svého založení 14. června ve Žlutých lázních v Praze. Do Podolí se kromě zaměstnanců a jejich partnerů vydalo 280 hostů z několika desítek společností.

EKO-KOM avizuje zvýšení povinných poplatků

Koncem června společnost EKO-KOM své klienty informovala o plánované změně struktury odměn, která vstoupí v platnost od ledna 2019. Ačkoliv definitivní podobu změny struktury odměn v současné době není známa, už nyní EKO-KOM informoval, že míra navýšení poplatků by se měla pohybovat v rozmezí 5 až 7 % ve všech obalových skupinách. S tímto navýšením lze počítat ve Vašich plánech a kalkulacích pro rok 2019.

Puzzle skládáme automaticky

Mnozí z Vás jistě darovali či nalezli pod vánočním stromkem puzzle nebo stolní deskovou hru. Věděli jste při tom, že se tyto hry rodí ve východočeské Poličce?

Česko má potíže s odpady z plastu

V České republice se začíná hromadit plastový odpad i tříděný papír. Máte zkušenosti, že jejich výkupní cena klesá? Nebo dokonce za jejich likvidaci máte zaplatit? Vše je následkem toho, že Čína od začátku roku výrazně omezila dovoz odpadů ke zpracování. Země přitom dosud ročně přijímala cca sedm miliónů tun druhotných surovin.

Pevnost lepicí pásky – Na co si dát ještě pozor!

Lepicím páskám jsme se již v EkObalové škole věnovali ve formě adheze a její testování v běžných podmínkách. Tentokrát se zaměříme na tloušťku lepicích pásek, neboť se na trhu velmi často objevují lepicí pásky, jejíchž technické listy neodpovídají reálným parametrům a jsou běžně zaměňovány.

Zkušební metody pro balení palet

Pevnost nákladové jednotky je možné testovat provedením typové zkoušky. Jelikož všechny nákladové jednotky mají tendenci k deformaci, je v konkrétních normách pro balení popsána přijatelná deformace.

PF 2018

Vážení obchodní přátelé, dovolte, abychom Vám letos, a tak trochu jinak, poděkovali za spolupráci v uplynulém roce a do roku nového Vám popřáli hodně spokojenosti, úspěchů a zároveň také prožití klidných a šťastných vánočních svátků.