Aktuality

Případová studie: Modernizace balení v Union Lesní bráně

Společnost Union Lesní brána, a.s., nejstarší český výrobce minerálních izolačních materiálů, modernizoval proces paletového balení. Důvody jsou prosté a stejné jako u většiny výrobních firem – nedostatek zaměstnanců, navýšení výrobní kapacity, zvýšení kvality balení, a hlavně snížení nákladů na balení.

Podívejte se na naši případovou studii.

Elektronické aukce na obalový materiál v praxi

Elektronické aukce, zkráceně „e-aukce“, je internetová forma výběrového řízení na dodavatele, jejichž cílem je snižování provozních a režijních nákladů na balení. Celý proces se odehrává v internetovém aukčním systému.

PF 2020

S dalším oceněním Superbrands jsme získali superschopnosti, které jsme "zúročili" v našem vánočním přání. Pokud videem vytvoříme na vaší tváři alespoň malý úsměv, naše vánoční poslání jsme splnili.

Malí, ale šikovní pomocníci: podceňované páskovací stroje

Páskovací stroje jsou ideálním řešením, jak kvalitně a zároveň levně zabezpečit zboží při manipulaci a přepravě. Vázací technika páskování je vhodná pro různé druhy zboží. Zajistí fixaci pro tiskoviny, stavební materiály, kartonáž, dřevo a mnohé další. Páskovací stroje pomohou zabezpečit jakékoliv zboží, ať už se jedná o kusové, krabicové nebo paletové balení. 

Tóny pro značky, které mají v Česku zvuk

Ve středu 18. září naše značka, jako jedna z top značek na českém trhu, slavnostně obdržela cenu Czech Superbrands 2019 – ocenění, jež se předávalo v rámci galavečera Czech Superbrands 2019 Tribute Event, který se konal v budově Národního muzea v Praze.

Nahrazování pracovní síly stroji: Jednoduchý výpočet návratnosti i pro neekonomy

Setrvávající nedostatek lidí na trhu práce nutí firmy lidskou činnost nahrazovat stroji. Proto přicházíme s jednoduchým výpočtem ekonomické efektivnosti i pro neekonomy. Tímto rychlým výpočtem zjistíte, jak výhodná může být změna z ručního balení na strojní. Jinak řečeno, spočítáte návratnost vložených prostředků do případné koupě balicího stroje.

Nakupujte po svém bez plastu? Fejk.

S ohldem na to, že se 100% slučuji s názorem p.Vlada Volka z Obalové asociace SYBA, a jedná se o názornou ukázku lživého marketingového mixu, jenž opovažuji za nebezpečný. Považuji za povinnost šířit informace, týkající se obchodní politiky, která není založena na faktech a pravdivých základech. 

Případová studie: Zentiva balí, valí a kontroluje automaticky

Zentiva k.s., náš největší výrobce léčiv s více jak 2500 zaměstnanci po celé Evropě, zautomatizovala proces paletového balení. Důvody jsou prosté a stejné jako u většiny výrobních firem: nedostatek zaměstnanců, navýšení výrobní kapacity, zvýšení kvality balení a také ekonomický tlak. Jak je složité automatizovat výrobu léčiv? Podívejte se na naší případovou studii.

Jsou bioplasty opravdu BIO?

Bioplasty jsou často prezentovány jako materiál budoucnosti, který nezatěžuje životní prostředí a šetří primární surovinové zdroje. Jaká je ale realita?