MAGNETA ISM - profesinální impulsní svařování

Svařovací kleště, impulsní svářečky a průběžné svářečky jsou zařízení na výrobu a uzavírání samostatných sáčků nebo sáčků vytvořených řezacím zařízením z termoplastických fólií – PE, PP, PVC a dalších laminátů. Neprodyšný svar je vytvořen pomocí odporového pásku, který se vlivem průchodu elektrického proudu zahřeje na teplotu potřebnou ke svaření fólie. Doba žhavení odporového pásku je nastavitelná časem podle tloušťky svařovaného materiálu. Impulsní svářečky svařují pomocí elektrického impulsu vyvolaného stisknutím rukojeti svařovacích čelistí. Dochází zde ke krátkodobému zahřátí topného drátu, roztavení PE fólie a po jejím okamžitém ztuhnutí je sáček zataven a uzavřen.

Nejoblíbenější řada svařovacích strojů MAGNETA byla letos rozšířena o nové průmyslové modely zvládající intenzivní zatížení v náročných provozech -  MAGNETA ISM (Industrial Sealer Magneta). Jedná se o velmi spolehlivé masivní svářečky pro svařování silnějších a vrstvených moderních materiálů. Díky speciální konstrukci napínáků těsnicího drátu zůstává drát optimálně těsný i při intenzivním používání. Bi-aktivní svařovací lišty (obě lišty jsou zahřívány zároveň) tak vytvářejí pevný a spolehlivý 5 mm svar. Pohon lišt zajišťuje elektromotor a není nutný přívod stlačeného vzduchu. Uživatelsky přátelský digitální kontrolní displej umožňuje přesné nastavení času svaru i chlazení. Stroje mohou být vybaveny navíc ořezovým nožem v horní liště, stojanem, odvíječem fólie a vodítkem fólie, pro zamezení zpětného odvinu fólie.

 

Všechny typy strojů ISM 420, 620 a 1020 lišící se maximální délkou svaru jsou standardně vybavené nožním pedálem a jsou k dispozici pro potravinářský a farmaceutický průmysl také v nerezové verzi a označením ISMS.

 

 

Benefity:

- Výkonný stroj pro intenzivní zatížení do náročných provozů

- Bi-aktivní 5 mm svařovací lišty umožňující svaření téměř     

   všech moderních termoplastických materiálů

- Průmyslové napínáky těsnících drátů zajišťují vynikající výkon

- Aktivace procesu elektrickým nožním pedálem

- Svařovací rameno zůstává automaticky uzavřeno během zahřívání i chlazení

- Uživatelsky přívětivý digitální ovládací panel pro programování doby svařování a chlazení

- Není vyžadován externí přívod stlačeného vzduchu