Nová SLIM točna

Ekobal uvedl na trh inovovanou točnu „Slim“ určenou pro poloautomatické balicí stroje již známe řady WMS (WrappingModularSystem). Jedná se o další volně volitelný komponent výbavy těchto praktických zařízení pro ovinování a balení palet. Celá konstrukce „Slim“ točny je tak odrazem stále se zvyšujících nároků na provozní prostory (jejich omezení pro standardní řešení) při zachování vysoké kvality balení a stability palet.

 

Konstrukční řešení nové „Slim“ točny spočívá zejména v prostorově méně náročnějším obslužném půdorysu, jenž zajišťuje absence dlouhých nájezdových můstků. Nájezdové můstky k „Slim“ točně jsou až 3,5 x menší než byl dosavadní standard. Samotná konstrukční výška „Slim“ točny 18 mm umožňuje zkrácení nájezdových můstků na pouhých 26 cm délky, oproti běžným 1,2 – 1,7 m.  Navíc změna technického řešení nájezdových můstků umožňuje modifikaci umístění pro nájezd na točnu z libovolného směru. Zásadně snižuje námahu manipulantů při umístění palety na ovinovací balicí stroj, zároveň zlepšuje produktivitu práce, snižuje pracovní únavu a tím předchází i případným pracovním úrazům.

 

 

 

„Spolupráce se zákazníky je přínosná v tom, že nám řeknou, co se jim líbí, ale co je pro nás ještě důležitější, co se jim nelíbí,“ řekl generální ředitel ve společnosti EKOBAL s.r.o. „Naše nové doplňkové příslušenství v podobě „Slim“ točny přebírá vše, na co byli naši zákazníci zvyklí u ostatních modelů. Jsme přesvědčeni, že uvedená modifikace točny bude odpovídat i jejich náročným požadavkům.“

Točna „Slim“ tak doplňuje bohaté portfolio strojů společnosti EKOBAL s.r.o., díky kterému je možné najít vhodné řešení pro jakýkoliv logistický proces. Svým vývojem a inovacemi tak společnost EKOBAL s.r.o. opět potvrdila svou příslušnost k evropské špičce výrobců balicí techniky a jako jediný český výrobce tím reprezentuje domácí strojírenský průmysl ve světě.

Vyspělá technologie

Použitá technologie pro výrobu točny „Slim“ je důkazem aktuálních technických možností pro snížení úhlu nájezdu při zachování nosnosti 1500 kg. Vychází tak vstříc poptávce po snížení fyzické zátěže zaměstnanců a zvýšení ergonomie pracovní činnosti.

Systém odvalování točny

Systém odvalování pomocí speciálních, na míru vyráběných,ložisek u točny „Slim“ zvyšuje konzistentnost procesu balení. Díky tomu pomáhá zajistit pevný a stabilní obal.

Pohodlná, odolná a odlehčená konstrukce

Točna, jenž společnost Ekobal uvádí na trh pod obchodním názvem „Slim“, je vyvrcholením více než 20-ti letých zkušeností s konstrukcí a výrobou balicích ovinovacích strojů. Její konstrukcí bylo dosaženo optimalizace hmotnosti, vylepšení pracovního komfortu a se zachováním veškerých primárních i sekundárních vlastností balení do stretch fólie. Každý jednotlivý aspekt její konstrukce prošel přísným testováním, aby bylo ověřeno, že obstojí i při nejintenzivnějším balení. Povrch „Slim“ točny je ošetřen vysoce odolnou barvou, která zajišťuje její odolnost proti oděru.

Cena a dostupnost

 „Slim“ točna je v České republice k objednání od listopadu 2016. Pro podrobnější informace se můžete obrátit na kteréhokoliv obchodního reprezentanta.