Ohlédnutí za konferencí ObalTrend

Pokud jste se nezúčastnili prvního ročníku konference ObalTrend, který proběhl 28. - 29. dubna 2016 v Mikulově, pak vás možná zaujme krátké shrnutí z akce, které jsme pro vás připravili. ObalTrendu se zúčastnilo přes 120 účastníků z řad výrobních společností z České a Slovenské republiky.

 

Konference ObalTrend

Konference ObalTrend je společný projekt dodavatelů řešení v oblasti automatizace balení, společností BOTTLING PRINTING s.r.o., Alvey Manex, a.s. a EKOBAL spol. s r.o., kteří prostřednictvím ObalTrendu předali účastníkům své zkušenosti z oblasti automatizace balení, značení a dalších souvisejících procesů.
 

Den první

Účastníci mohli zhlédnout až jedenáct odborných prezentací z oblasti balení a automatizace. Cílem bylo předání zkušeností a odpovědět na nejčastější otázky právě ze světa balení, jako např.:
 
  • Jaké jsou nejběžnější nekalé obchodní praktiky?
  • Použití tiskové technologie LASER nebo INK JET?
  • Jak vyhodnotit provozní statistiky balicích linek? 
  • Transportní bezpečnost nezbytná součást logistického procesu?
  • a další
 
Interakce publika s interními i externími přednášejícími probíhala díky sofistikovanému systému SLI.DO, přes který mohli všichni účastníci klást prezentujícím dotazy v reálném čase, na které jednotliví prezentující reagovali ke konci svých přednášek. Celý náročný den byl zakončen degustací vín za doprovodu tradiční cimbálové muziky. Během večera návštěvníky bavil známý iluzionista Robert Fox, jenž interaktivně účastníky překvapoval svými originálními a neuvěřitelnými iluzemi 21. století.

„Dlouholeté zkušenosti umožňují pochopit vaše potřeby a vyřešit vaše starosti.“

Den druhý

V pátek 29. dubna byla pro návštěvníky připravena expozice technologií v prostorách showroomu jednoho z pořadatelů. Zde byla připravena část linky, která byla složena z robotického ramene společnosti Fanuc, paletových dopravníků společnosti Alvey Manex, a.s., aplikátoru etiket, laseru a ink jet tiskárny od společnosti BOTTLING PRINTING s.r.o., dále kamerového systému kontroly značení Cognex, poloautomatické ovinovačky WMS Evident a testovacího zařízení pro sledování stability palet od společnosti Ekobal spol. s r.o.