Impulsní svářečka PANDYNO 400 PD

Poloautomatický impulsní svářecí stroj PANDYNO 400 PD disponuje plnicím žlábem neboli násypkou, na které je navlečena hadice fólie a slouží tak jako zásobník pro plnění sáčků drobnými předměty.

Opakovaně a konzistentně zajišťuje svařování a řezání všech druhů termoplastických fólií (polyetylen, polypropylen, tenké vrstvené materiály). Při práci s hadicemi může stroj pomocí integrované řezačky vyrábět sáčky různých délek.

Neprodyšný svar je vytvořen pomocí odporového pásku, který se vlivem průchodu elektrického proudu zahřeje na teplotu potřebnou ke svaření fólie. Doba žhavení odporového pásku je nastavitelná časem podle tloušťky svařované fólie. U impulsních typů svářeček není topný drát ohříván trvale, ale pouze po dobu stlačení rukojeti ramena stroje. Čas ohřevu svářecího drátu se nastavuje potenciometrem podle zvoleného typu a tloušťky svařovaného materiálu.

Stroje se snadno ovládají stlačením vertikálního svařovacího ramena. Doba svařování je indikována kontrolkou, která je po dobu zatavování rozsvícena. Vypínání je automatické, vždy po uplynutí nastaveného intervalu magnetické sevření povolí a rameno se zvedne. Tím je proces svařování ukončen.

2 x 2,5 mmšířka 400 mmdélka 2 x 150 µmtloušťka

Technické informace

Impulsní svařovací stroj PANDYNO 400 PD funguje jako plnič sáčků drobnými předměty pomocí plnicího žlabu s navlečenou hadicí fólie. Místo nože používá Pandyno studený řezací drát, který zajišťuje čistý rovný řez. Stroj má časovač pro nastavení doby svařování i chlazení. Cyklus svařování začne, jakmile obsluha stlačí těsnicí lištu. Ta je po dobu cyklu udržována sevřená magnetem. Po skončení cyklu se lišta automaticky uvolní.

Stroj umožňuje délku svaru do 400 mm  o šíčce 2,5 mm a je vhodný pro fólie do 2x150 µm. Na plnicí žlaby lze nasadit až 15 m PE hadice. Rychlost svařování = 7 sáčků/min.

Standardní model svářečky je dodáván s časovačem doby svařování, časovačem doby chlazení, řezacím drátem a nastavitelnou pracovní deskou.

 

 

Rozměry

PANDYNO 400 PD  
Typ svářečky: Impulsní
Délka topné části (mm):          400
Šíře svaru (mm): 2 x 2,5
Tloušťka fólie (µm): 2 x 150
Časovač: ano
Výkon (W): 750
Rozměry v cm (š x v x h): 58 x 68 x 57
Napájecí napětí: 230V/50Hz
Hmotnost (kg): 30                                                                                                                                          

 

 

Příslušenství

Stroj PANDYNO  400 PD – možnosti přísluŠENSTVÍ:

Pracovní stojan, různé průměry násypek

 

Doporučený spotřební materiál:

Odporový pásek, teflonový pásek, silikonová pryž.

Video

 

Ke stažení

Návod k použití